تشخیص طلا با وایتکس در صنعت نفت

 اگر بوی وایتکس وارد ریه شود چه کنیم ؟ سفید کننده به ویژه سطوح فلزی خورنده است. خود سفید کننده به راحتی با آب رقیق می شود و می تواند بر روی سطوح، از جمله پوست، با تیوسولفات سدیم (در صورت لزوم) خنثی شود.

واکنش مستقیم: سفید کننده با بافت های بیولوژیکی واکنش می دهد و با دناتوره شدن پروتئین باعث تحریک و مرگ سلولی می شود. این واکنش برای بافت‌های حساس‌تر مانند تشخیص طلا با وایتکس سیستم تنفسی و چشم‌ها شدیدتر است و برای بافت‌های مقاوم‌تر مانند دستگاه گوارش (که به pH پایین عادت کرده‌اند) و پوست (که برای تماس با محیط سازگار است) شدیدتر است. .

واکنش غیرمستقیم: برای قرار گرفتن در معرض ثانویه ناشی از اختلاط عمدی یا غیرعمدی با سایر مواد شیمیایی، باید شاخص بالایی از سوء ظن حفظ شود. این واکنش‌های ثانویه ممکن است باعث تولید مواد شیمیایی سمی‌تر شوند که هر کدام مشخصات سمیت خود را دارند. مهمترین آنها گاز کلر است که به عنوان یک عامل جنگ شیمیایی مورد استفاده قرار گرفته است.

سمیت سفید کننده بستگی به محل استفاده از آن دارد. این باعث تحریک چشمی قابل توجهی می شود و دهان و گلو را تحریک می کند، اما در صورت بلعیدن نسبتاً خوش خیم است.

اگر سفید کننده حساسیت به وایتکس با سایر پاک کننده های خانگی، به ویژه پاک کننده های کاسه توالت و آمونیاک مخلوط شود، مشکل خطرناک سفید کننده رخ می دهد. این مخلوط ها منجر به آزاد شدن گاز کلر می شود که یک ماده خفه کننده است. هنگامی که گاز کلر با بافت های مرطوب مانند چشم ها یا ریه ها تماس می گیرد، اسید هیدروکلریک (HCl) ایجاد می شود. این اسید یک مولکول گوارشی است و به بافت آسیب می رساند. این باعث آسیب به مجاری تنفسی، خفگی و می تواند منجر به مرگ شود.

شرح حال معمول و معاینه فیزیکی کافی است. حتماً کانتینر را تهیه کنید، حتی اگر مجبور باشید خانواده را برای آن به خانه بفرستید.

درمان خانگی استنشاق گاز جوهر نمک و وایتکس اگر سفید کننده با ماده شیمیایی دیگری، به ویژه پاک کننده های کاسه توالت یا آمونیاک مخلوط شده بود، به بخش استنشاق گاز کلر مراجعه کنید.

 • منابع:
  1. Bleach Toxicity
 • تبلیغات: 
  1. ماکارونی معروف ترین غذای ایتالیایی است
  2. پارچه لی مبلی ترک در جنگل های آمازون پیدا شد
  3. غول آسا شدن گوجه فرنگی در اثر بارندگی زیاد
  4. پیش بینی نابودی جهان به دست یک خرس!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.